Czyj to numer?


Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, jacy przebywają na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się obca kombinacja liczb. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, który jedynie wymienił aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać z witryny, jaka zajmuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.