Gdzie wyjechać na wakacje?


Nareszcie przybyło moje upragnione lato. Wciąż muszę uczęszczać do okrutnej pracy, jednak zaczęłam już rozmyślać o przyszłych wolnych chwilach. Urlop wzięłam na początek sierpnia, także już za kilka chwil będę mogła w końcu odpocząć. Moje wakacje zorganizowałam tak, że mam pewność, iż będą one niesamowitą przygodą!

Najpierw ze znajomymi chcieliśmy wyruszyć do obcych miejsc. Co roku stawiamy na Bułgarię, a ona wcale mi nie powszednieje, jednak w tym roku zapragnęliśmy zaznać czegoś całkowicie innego. A jeśli zwiedzilibyśmy polskie morze? W końcu Bałtyk również jest całkiem atrakcyjnym miejscem, a wypoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na plaży. Przy tym obecnie nie chcę akurat wyjeżdżać ze mojego kraju, bo przeraża mnie to, co wyprawia się za granicą. Wolę przeczekać ten straszny okres w swoim zabezpieczonym kraju.

Wakacje przeżyję więc gdzieś nad Morzem Bałtyckim. Nie będę jednak przebywać w ekskluzywnym, hotelowym apartamencie, bo spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie campingowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i karimatami, zakładamy obozowisko, a później robimy sobie małą szkołę przetrwania. Zamierzamy wziąć jak najmniejszą ilość gotówki i postarać się spędzić wspaniałe wakacje niskim kosztem. Będziemy pływać, wylegiwać, maszerować oraz zwiedzać co bardziej interesujące zabytki, za co prawie nic nie musimy płacić.

Jestem taka podekscytowana całym wyjazdem, że od niedawna skreślam dni do wyczekiwanego wypoczynku. Jedziemy pociągiem, więc nawet podróż może być dość przyjemna, gdyż ostatnio podróżowałam tak wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę w stanie przeżyć sporą ilość czasu ze swoimi przyjaciółmi. Ubóstwiam ich, więc nasze wakacje z pewnością będą udane!