Jak wyremontować dom przy niskim budżecie?


Czy planujesz sprzedać swój dom lub po prostu chcesz zaktualizować go na świeży wygląd, istnieje wiele sposobów, aby wyremontować swój dom na budżet. Przy odrobinie kreatywności i trochę tłuszczu łokcia, można dać swój dom zupełnie nowy wygląd bez łamania banku. Oto kilka wskazówek, jak wyremontować swój dom na budżet.

1. Bądź kreatywny z kolorami farb. Świeża warstwa farby jest jednym z najprostszych i najbardziej przystępnych sposobów, aby zaktualizować każdy pokój w domu. Przy wyborze kolorów farb, myśleć poza pole i nie bój się eksperymentować. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać, spróbuj spojrzeć na tablicach inspiracji online lub próbek malarskich w lokalnym sklepie z narzędziami.

2. Zaktualizuj swoje oprawy oświetleniowe. Innym łatwym i stosunkowo niedrogim sposobem na uaktualnienie wyglądu domu jest wymiana starych opraw oświetleniowych na nowe. Byłbyś zaskoczony, jak dużą różnicę może to zrobić w ogólnej atmosferze pokoju. Wybierając nowe oprawy oświetleniowe, spróbuj znaleźć takie, które uzupełniają istniejący styl Twojego domu.

3. Ponownie wykorzystaj to, co już masz. Zanim zaczniesz robić zakupy dla nowych mebli lub wystroju, zrób inwentaryzację tego, co już masz i zobacz, czy jest coś, co możesz ponownie wykorzystać lub upcyklingować. Na przykład, jeśli masz starą komodę, która widziała lepsze dni, zeszlifuj ją i przemaluj, aby uzyskać nowy, świeży wygląd. Lub, jeśli masz kilka słoików mason leżące wokół, włączyć je do cute wazony lub pojemniki do przechowywania.

4. Sklep w sklepach z artykułami używanymi lub wyprzedażach. Jeśli szukasz niedrogich mebli lub wystroju, spróbuj zrobić zakupy w sklepach z artykułami używanymi, wyprzedażach garażowych lub na rynkach internetowych, takich jak Craigslist lub Facebook Marketplace. Byłbyś zaskoczony ukrytymi klejnotami, które możesz znaleźć za ułamek ceny, jeśli jesteś gotów zrobić trochę kopania (dosłownie).

5. Majsterkuj, gdy tylko to możliwe. Jeśli jesteś poręczny z narzędziami, spróbuj zmierzyć się z niektórymi projektami remontowymi samodzielnie, zamiast zatrudniać kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Instalacja nowych podłóg lub płytek, malowanie ścian lub szafek, a nawet re-upholstering meble są wszystkie stosunkowo łatwe projekty, które każdy może zrobić z odrobiną czasu i wysiłku (i niektóre pomocne tutoriale YouTube).

Odnowienie domu nie musi być drogie ani czasochłonne – z odrobiną kreatywności i odrobiną smaru do łokcia, możesz nadać swojej przestrzeni zupełnie nowy wygląd bez rozbijania banku. Zanim więc zaczniesz kupować nowe meble lub wzywać wykonawców, zrób inwentaryzację tego, co już masz i sprawdź, czy jest coś, co możesz wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi. Możesz być zaskoczony tym, jak dużą różnicę może to sprawić w ogólnym wyglądzie i odczuciach Twojego domu! wykończenia pod klucz