prognoza pogody


Wizyta w Polsce z pewnością zaoferuje zapierające dech w piersiach widoki falujących wzgórz, bujnych lasów i krystalicznie czystych jezior. Ale jakiej pogody należy się spodziewać podczas pobytu w Polsce? Odpowiedź brzmi: to zależy od tego, kiedy pojedziemy. Przyjrzyjmy się bliżej porom roku i temperaturom w tym pięknym kraju.

W Polsce występują cztery wyraźne pory roku. Wiosną (marzec-maj) temperatury wahają się od średnio niskich 4°C (39°F) do średnio wysokich 15°C (59°F). W miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) temperatury mogą osiągnąć 25°C (77°F), ale mogą też spaść do 10°C (50°F). Jesienią (wrzesień-listopad) temperatury są podobne do wiosennych, natomiast w miesiącach zimowych (grudzień-luty) temperatura spada do -3°C (27°F), a wzrasta do 8°C (46°F).

Oprócz różnic w temperaturze pomiędzy poszczególnymi porami roku, odwiedzający powinni być również świadomi poziomu opadów. Jeśli szukasz słonecznego miejsca na wakacje, to najlepiej wybrać miesiące letnie; czerwiec-sierpień ma tendencję do mniejszej ilości opadów niż inne miesiące i więcej godzin słońca. Jednak nawet podczas tych bardziej suchych miesięcy nierzadko zdarzają się ulewy i burze. Zima ma tendencję do bycia dość mokrą z opadami śniegu w dużej części kraju, zwłaszcza w obszarach górskich, takich jak Karkonoski Park Narodowy.

Podczas gdy wzorce pogodowe mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca w Polsce, wiedza o tym, jakiej pogody można się spodziewać przed przyjazdem jest kluczowa! Lato jest zazwyczaj suche i łagodne, podczas gdy zima może być zimna i śnieżna – upewnij się więc, że spakujesz się odpowiednio przed wyruszeniem w podróż! Niezależnie od tego, czy planujesz spędzić czas na nartach na zboczach gór, czy po prostu cieszyć się przyjemnym spacerem po jednym z wielu miast lub miasteczek w tym wspaniałym kraju, zrozumienie klimatu pomoże Ci upewnić się, że Twoja podróż przebiegnie bez problemów! prognoza długoterminowa