Baseny ogrodowe


Minęły już czasy, w których baseny ogrodowe były synonimem luksusu. Dziś każdy może mieć wolnostojący basen w swoim przydomowym ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Trzeba jedynie wiedzieć, jakie modele ma się do wyboru oraz jakie są ich zalety, oraz wady.

Modelami, które najczęściej można spotkać w ogrodach, są baseny kąpielowe ogrodowe na stelażu, rozporowe lub drewniane. Różnią się one między sobą głębokością, kształtem i ceną. Decydując się na zakup, podstawowym kryterium, które powinno się brać pod uwagę, jest to, kto będzie korzystał z basenu.

Kupując baseny kąpielowe ogrodowe dmuchane, trzeba liczyć się z tym, że korzystanie z nich nie będzie zadowalające dla starszych dzieci oraz dla dorosłych. Są polecane głównie dla najmłodszych i stanowią doskonałą ochronę przed upałem, a z racji tego, że baseny te są płytkie, można opanowywać w nich podstawy pływania.

Baseny na stelażu polecane są starszym dzieciom i dorosłym. W zależności od wymiarów można w nich pływać, a także wykonywać ćwiczenia rehabilitujące. Decydując się na taki basen bestway, mając w domu małe dzieci, trzeba pomyśleć o jego ogrodzeniu i odpowiednim zabezpieczeniu. Wśród basenów tego typu wyróżnia baseny kąpielowe ogrodowe przenośne oraz stacjonarne, czyli takie, których konstrukcja jest wbudowana w ziemię. Nie są one tak popularne, jak baseny stelażowe przenośne lub rozporowe, ale również znajdują swoich zwolenników. Decydując się na duży basen przenośny, warto zabezpieczyć podłoże i usunąć wszelkie kamyki oraz gałązki, żeby nie doszło do przebicia materiału, z którego został wykonany.