Kto do mnie dzwonił


Gdy nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to spokojnie uczynić, bo obcy nam jest numer, jaki wyświetla się na ekranie. Najczęściej chcemy poznać właściciela obcego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wtedy sygnał nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od dawna nie wypełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, bo również przez zwykłych internautów. To oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My również możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, by w jakimś sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych stron. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.